укр рус Дошка оголошень Додати оголошення
Шукати на сайті та у каталозі товарів
Переглянути каталог

Мільярди оцифрованих сторінок віднедавна містяться в електронній бібліотеці HathiTrust


  2010-03-11 16:17:52
«Технології» - Світ

Всього лиш через рік після запуску, онлайн бібліотека HathiTrust (http://www.hathitrust.org) дає можливість вести пошук у 1,6 мільярдів сторінок (4,6 млн. томів), які містяться у її колекціях. 

Бібліотека дає можливість дослідникам вести як повнотекстовий пошук, так і пошук в каталозі за заданими параметрами - автором, назвою, датою видання та ін.

Створені на основі  Solr / Lucene  - пошуковій технології з відкритим кодом, сервіси бібліотеки продовжують розширювати можливості експериментального пошуку, який було запущено у листопаді 2008 року. Зараз репозиторій повнотекстового пошуку поповнюється у кількості сотень і тисяч томів видань щомісяця.

На даний час бібліотека HathiTrust також закладає основу для майбутніх сервісів, таких як фасетковий пошук, опція "знайти схоже на це" та інші.

HathiTrust (http://www.hathitrust.org) є результатом співпраці тринадцяти університетів Комітету з інституційного співробітництва, Каліфорнійського університету, а також університету штату Вірджинія. В даний час включає в себе цифрові томи з університету штату Мічиган, Каліфорнійського університету, Університету Індіани, та Університету штату Вісконсін.


Останні коментарі до сторінки
«Мільярди оцифрованих сторінок віднедавна містяться в електронній бібліотеці HathiTrust»:
Всьго відгуків: 0    + Додати коментар