укр рус Дошка оголошень Додати оголошення
Шукати на сайті та у каталозі товарів
Переглянути каталог

У 2015 році знову почастішали випадки ураження троянами-криптолокерами


  2015-01-30 00:59:54
«Комп'ютерна безпека» - Світ
Віруси типу «Криптолокер» (Cryptolocker) були вперше виявлені у 2013 році спільними зусиллями американського ФБР та європейських спецслужб, зокрема, «Європолу».

«Криптолокер» являє собою відносно нове покоління вірусів, які проникають в комп’ютер із операційними системами сімейства Windows і захоплюють файли, що знаходяться в ньому, переводячи в закодований формат, який дуже важко розшифрувати навіть спеціальними засобами. В деяких випадках атаці піддаються тільки файли певних типів, наприклад, з розширеннями .doc, .xls та ін. В результаті власник комп’ютера не може отримати доступ до власної інформації.

Найчастіше, слідом за цим на уражений вірусом комп’ютер
від хакерів надходить пропозиція заплатити один біткоін (приблизно 300 доларів США за поточним курсом) за те, щоб було відновлено його нормальну роботу.
Пік активності подібних вірусів прийшовся на 2014 рік, британський телеканал Sky News охарактеризував хакерську атаку як «колосальну».

Згідно з попередніми даними ФБР США, «Криптолокер»
розробило злочинне угруповання, імовірно з однієї з країн Східної Європи, яке вже отримала від постраждалих більше 100 млн. доларів. В червні 2014 було проведено спецоперацію, до якої було залучено ФБР, Інтерпол, виробників антивірусного програмного забезпечення та деякі університети. В результаті ботнет, який використовувався для поширення вірусу, було знешкоджено, а Міністерство юстиції США опублікувало звинувачувальний висновок щодо одного з російських кіберзлочинців. Також було отримано ключі, за допомогою яких вірус шифрував дані. Тепер є можливість відновити інформацію, отримавши коди зі спеціального вебсайту (decryptcryptolocker.com), створеного безпековими компаніями Fox-It та FireEye.

Аналізуючи повідомлення на форумах, можна дійти висновку, що на початку 2015 року активність подібного типу вірусів знову зросла. Але за цей час встигли з'явилитися додаткові засоби безпеки від виробників антивірусного забезпечення. Наприклад, це програми, які при спробі вірусу зашифрувати дані користувача миттєво роблять їхню резервну копію, недоступну для вірусу.

Фахівці з кібербезпеки рекомендують власникам комп’ютерів вчасно  оновлювати свої операційні системи і програми з тим, щоб підвищити ступінь захисту. При цьому слід чітко дотримуватися рекомендацій щодо безпеки і не відкривати підозрілі електронні листи, в яких найчастіше перебувають віруси. Якщо зараження все ж відбулося, в жодному разі не переказувати злочинцям гроші, оскільки відновлювати втрачені користувачами дані шахраї, швидше за все, навіть не збираються. 

Останні коментарі до сторінки
«У 2015 році знову почастішали випадки ураження троянами-криптолокерами»:
Всьго відгуків: 0    + Додати коментар