укр рус Дошка оголошень Додати оголошення
Шукати на сайті та у каталозі товарів
Переглянути каталог

IP адресація в інтернеті


Кожен веб-сайт отримує свою адресу — неповторну (унікальну) ІР-адресу в Інтернеті. В цій статті буде йти мова про версію протоколу IPv4 (що розшифровується як Internet Protocol version 4).
Будь-яка IP-адреса складається з двох частин — адреси (ідентифікатора)  мережі,  до  якої  підключено  комп’ютер,  та  власне адреси (ідентифікатора) цього комп’ютера (адреси хосту). Усі мережі поділяються на 5 класів — А, У, З, D і Е. Останні два класи використовуються для службових цілей, тому для користувачів та організацій залишаються лише мережі перших трьох класів.
У десятковій системі розрахунку кожна частина адреси може набувати значення від 0 до 255. Якщо розрахувати кількість можливих комбінацій цих чисел для чотирьох октетів, як прийнято у форматі IPv4, то можна одержати понад чотири мільярди адрес; свого часу цього було б цілком достатньо для потреб Інтернету. Проте деякі комбінації зарезервовані для спеціальних цілей, а деякі не використовуються з якихось причин, тому вільних комбінацій не так вже й багато.
Максимальна  кількість  комп’ютерів,  які  можуть  бути  підключені до тієї чи іншої мережі, визначаються точно її класом. Так, кожна мережа класу А може містити у собі 16777214 хостів; загалом в Інтернеті може бути лише 126 таких мереж, що належать найбільшим  постачальникам  послуг  Інтернету  та  гігантським транснаціональним  корпораціям.  Проте  комп’ютер  приватної особи імовірно буде підключено до однієї з двох із зайвих мільйонів мереж класу С, число хостів у яких не перевищує 254.
Нова версія протоколу, IPv6, покликана вирішити проблеми, з якими зіткнулася попередня версія, за рахунок використання довжини адреси 128 біт замість 32.

При підготовці статті використані матеріали з
"Тлумачний словник з інформатики", Дніпропетровськ, НГУ, 2010:

http://pzks.nmu.org.ua/


Останні коментарі до сторінки
«IP адресація в інтернеті»:
Всьго відгуків: 0    + Додати коментар