укр рус Дошка оголошень Додати оголошення
Шукати на сайті та у каталозі товарів
Переглянути каталог

Чому мобільний додаток GetContact - небезпечний. Як видалити?


GetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідками. Як видалити GetContact?

 

GetContact - небезпечний мобільний додаток!

«Веселий» додаток з неприємними наслідками

Як це часто буває, в мережі з’явився новий мобільний додаток GetContact, який швидко завоював популярність. Завдяки своїй цікавій і, здавалося б, нешкідливій, особливості, відображати назву кожного номера телефону у всіх, хто скачав цей додаток, записаного у іншого користувача в телефонній книзі. Іншими словами, ви, маючи 100 друзів (які скачали і встановили цей мобільний додаток), можете побачити те, як ви записані у кожного друга в його телефонній книзі.

Спочатку, можна навіть не зрозуміти, що це за програма і навіщо вона потрібна. Але з огляду на той факт, що тільки у лютому додаток зайняв перше місце за популярністю, наприклад, в App Store, говорить вже багато про що. Сталося так через соціальний ефект, подібний до бомби, що розірвалася – всі хочуть побачити ( скандальні )особливості запису себе та інших людей в кожній телефонній книзі всіх користувачів цієї програми. Ви здивуєтеся, але те, що здається конфіденційним, дозволяє людям «розслабитися» і записувати контакти під дуже «оригінальними» іменами.

GetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідками

GetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідками

Безліч специфічних форм запису одного і того ж номера у різних людей просто вражає і, саме цей факт, мабуть, змушує все нових і нових користувачів завантажувати додаток, щоб побачити всі варіації запису свого (і не тільки) телефону. Однак, завантажуючи цю програму, як зазвичай відбувається, ми швидко погоджуємося з усіма умовами використання і не вчитуємося в їх тонкощі, але ж даремно – це якраз той варіант, де ми передаємо всі наші особисті дані «в мережу» без обмежень.

 

Як саме, ви думаєте, відбувається пошук по номеру і відображення безлічі результатів в програмі?

Свіжовстановлена програма, запитує у вас право на використання особистих даних на вашому телефоні (що підтверджується вами власноруч і прописано в умовах її роботи) і викачує на свій сервер всю вашу телефонну книгу з усіма специфічними іменами контактів. Далі вже справа техніки – все дуже просто. Чим більше людей зі спільними знайомими завантажать свою телефонну книгу на сервер програми, тим більше результатів записів по одному номеру телефону програма видасть.

Крім основних проблем, які ми розглянемо далі, користувачі пишуть, що через такі можливості в руках кожної людини (побачити те, як записаний будь-який номер в книжці хлопця, дівчини, дружини, чоловіка), «руйнуються сім’ї»! Ми спеціально взяли в лапки цю фразу, бо не додаток, звичайно ж, став основною причиною цього, а він лише дозволив побачити це, але тим не менш… Мережу наповнюють безліч різних збурень, подяк, гнівних повідомлень та саркастично-іронічних записів.

До речі, основна задумка цього додатку була в захисті від спаму (і взагалі інших сумнівних особистостей) які можуть надійти у вигляді повідомлень і дзвінків. У даної програми є аналоги, але їх принципи роботи трохи менш явно порушують ваші особисті кордони приватності.

 

GetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідкамиGetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідками

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Які небезпеки несе GetContact?

Встановлюючи  даний додаток, ви автоматично погоджуєтеся з його призначеною для користувача угодою, яку, на жаль, мало хто читає. Саме вона дозволяє програмі збирати всілякі дані про вас, а головне, ділитися ними з будь-якою третьою стороною. Більш того, різні фрази на кшталт «підтримувати і розширювати свої послуги» дають їй і її власникам право на розпорядження вашими даними у будь-яких (цікавих тільки власникам) цілях. Також власники додатку можуть проводити будь-які маркетингові активності з використанням вашого номера, серед яких можуть бути дзвінки, СМС і електронні листи.

 

Загальний список дозволів, які всі, хто скачав і встановив GetContact, видають програмі:

Доступ до вашого списку дзвінків, вашої електронної адреси, IP-адреси, всіх контактів та іншої інформації, яка може міститися в списку контактів (всі поля, такі як Посада, Компанія, всі номери телефонів і e-mail).

Найнеприємніше у всій цій ситуації є те, що навіть якщо ви особисто не встановлювали даний мобільний додаток, але його встановила хоч одна людина зі списку ваших друзів (у якого є ваш номер в телефонній книзі), то ваш номер уже потрапить в базу.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що програма поширюється дуже агресивним чином, збираючи дані подібно вірусним програмам (хоч і робить це на «законних» підставах, прописаних в угоді з користувачем).

 

GetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідкамиGetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідками

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Законність цих процесів з боку розробника

У кожній країні правила використання будь-яких мобільних додатків регламентується власним законодавством і може відрізнятися. У деяких країнах ця програма активно поширювалася, її вже визнали такою, що порушує закон і заблокували. З приводу правових аспектів роботи програми GetContact в Україні, то відповідно до українського законодавства «Про захист персональних даних», такі дії можна вважати законними, бо користувач погоджується з умовами роботи програми.

Однак, з точки зору збору величезної кількості даних в базу, якщо розробники не зареєструють її згідно українського законодавства, то їх дії, а відповідно і роботу програми, можна вважати незаконними. Просто так збирати базу персональних даних на громадян України, без її подальшої обов’язкової державної реєстрації, жодна особа або організація не має права.

GetContact - небезпечний мобільний додаток. GetContact - додаток з неприємними наслідками. Як видалити GetContact?

 

Хвилює всіх: що робити?

Якщо трапилося так, що ви встановили цей додаток собі на телефон, і ви далі не хочете використовувати його можливості (і навіть навпаки, з радістю готові розпрощатися з ним), то за словами розробника ваш аккаунт можна видалити. Для цього вам потрібно перейти на сайт і вибрати відповідну форму Unlisthttps://www.getcontact.com/

За її допомогою  ваш номер може бути виключений з бази, в якій збираються номери телефонів з програми GetContact, і далі він не буде нікому доступний. Регламент на дану операцію встановлений в 24 години. Також важливо пам’ятати, що просто видалити програму з вашого смартфона не є достатньою мірою для видалення облікового запису, а потрібно в налаштуваннях відключити аккаунт, через розділ «Про GetContact».

За матеріалами: http://blog.comfy.ua/


Останні коментарі до сторінки
«Чому мобільний додаток GetContact - небезпечний. Як видалити?»:
Всьго відгуків: 0    + Додати коментар