укр рус Дошка оголошень Додати оголошення
Шукати на сайті та у каталозі товарів
Переглянути каталог

Словник термінів з інформаційних технологій


Інформатика як галузь знань, як і суміжні сфери інформаційних технологій, вимагає особливого підходу до викладання й пояснення породжуваних нею термінів. Вона є постійно мінливою і при цьому незвичайно цікавою. Тому описати терміни, що використовуються в інформатиці - це досить складне завдання. Хоча б тому, що розвиток сфери інформаційно- комп’ютерних технологій у порівнянні з іншими галузями світової економіки відбувається найбільш високими темпами.
З огляду на високу швидкість розвитку інформаційних технологій в англомовній частині Земної кулі, дуже багато термінів формуються спочатку англійською мовою. Так, почувши назву Big Blue (що в перекладі з англійського/американського означає «Блакитний гігант»), варто розуміти, що мова йде про сленгову назву корпорації International Business Machines (IBM), на підприємствах якої в ста країнах світу працює понад 390 тис. осіб.

Нижче можна буде знайти тлумачення найбільш вживаних термінів, понять і скорочень з галузі IT.
 
При підготовці матеріалів використано
"Тлумачний словник з інформатики", Дніпропетровськ, НГУ, 2010:
http://pzks.nmu.org.ua/

IP-адреси  (у  двійковому представленні)  є  дуже  зручними  для комп’ютерів, але людина звикла до адреси іншого типу: країна, місто, вулиця, дім, прізвище. Саме за таким принципом і будуються доменні імена. Кожне з них, подібно до IP-адреси та поштової адреси, є унікальним.

У десятковій системі розрахунку кожна частина адреси може набувати значення від 0 до 255. Якщо розрахувати кількість можливих комбінацій цих чисел для чотирьох октетів, як прийнято у форматі IPv4, то можна одержати понад чотири мільярди адрес.

Словник інтернет-термінів допоможе швидко освоїтися у світі складних понять, захованих за нагромадженням абревіатур, пов’язаних з інтернет-технологіями (HTTP, URL, TCP/IP і т.д.) і термінів з галузі інформаційних технологій.

Останні коментарі до сторінки
«Словник термінів з інформаційних технологій»:
Всьго відгуків: 0    + Додати коментар